Выезд на природу (Закрыто); 18 авг. парк Купалы (Обсуждение)

Наше мероприятие по общению линуксоидов вне Сети

На какое число вы бы поехали на Линуксовку? (Просьба учитывать организаторские нюансы Wink)

28-29 июля
5
25%
4-5 августа
4
20%
Может давайте еще отодвинем?
2
10%
Мне без разницы, когда ехать.
0
Голосов нет
Мне всё равно - я не поеду.
9
45%
 
Всего голосов: 20

Аватара пользователя
Llama
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 9749
Зарегистрирован: 06 фев 2002, 11:40
Откуда: Менск

Сообщение Llama »

Господа, как там с договоренностями-то? Ибо ныне штраф за неправильно поставленбупалатку - 120 000 или около того, штраф за костер - тоже антигуманен и т.п.
Опыт растет прямо пропорционально выведенному из строя оборудованию

booxter
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 1427
Зарегистрирован: 04 апр 2004, 21:04

Сообщение booxter »

Хорррроший вопрос. Пытанне: як даведацца, пад чыёй юрысдыкцыяй той кавалак берага?
PS: праўда, там па ўсім беразе размяшчаюцца розныя "адпачываючыя", і ніхто з іх не плаціць за жыццё. Так што не думаю, што хоць хтосьці там займаецца вылоўліваннем лінуксоідаў па берагах:)

Аватара пользователя
Llama
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 9749
Зарегистрирован: 06 фев 2002, 11:40
Откуда: Менск

Сообщение Llama »

booxter, я б пачаў зя лясніцтва ці з сельсавета...
Опыт растет прямо пропорционально выведенному из строя оборудованию

booxter
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 1427
Зарегистрирован: 04 апр 2004, 21:04

Сообщение booxter »

Так, давайце "падаб'ем" спіс удзельнікаў:
1. booxter і "яго дзяўчына" Кася
2. Llama
3. mend0za
4. Пуговіца (і з ім 3 чалавекі)
5. bazil
6. Gnida
7. Quantum
8. explorer?
На сёння маем 11 чалавек + 1 пад пытаннем. Хто хоча дадаць сябе ў спіс, адзначаемся. Гэта ў тым ліку трэба для далейшага адэкватнага разліку неабходнага нам пітва-ежы.
Калі Вы едзеце не адны, калі ласка, паведамляем пра гэта таксама.

Пуговіца, што робім з лясніцтвам? Даведаешся?

Аватара пользователя
Пуговица
Интересующийся
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 08 июл 2007, 23:10
Откуда: Минск
Контактная информация:

Сообщение Пуговица »

booxter писал(а):4. Пуговіца (і з ім 3 чалавекі)
Боюсь, что не +3, а +1. С той парочкой еще не всё ясно. Но есть вероятность, что вместо парочки поедет еще один линуксовод :) что тоже хорошо. А на счёт организации всей бумажечно-бюрократической части - я займусь всем этим с четверга. У меня просто тут есть некоторые неотложные дела - как только так сразу. Будут новости - сразу отпишусь.
Всё пришито накрепко суровыми нитками.

Аватара пользователя
Пуговица
Интересующийся
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 08 июл 2007, 23:10
Откуда: Минск
Контактная информация:

Сообщение Пуговица »

:?: Кто на гитаре играет? Парнишка-гитарист, который со мною ехать собирался, возможно не поедет, потому спрашиваю заранее.
Всё пришито накрепко суровыми нитками.

Аватара пользователя
sshd
Маньяк
Сообщения: 195
Зарегистрирован: 16 фев 2006, 03:15

Сообщение sshd »

да, я еду, но не к сожалению не могу точно сказать на сутки или нет -) но финасов вложу сколько надо -)
Wbr, sshd

Аватара пользователя
Quantum
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 259
Зарегистрирован: 20 мар 2006, 15:53
Откуда: г. Минск

Сообщение Quantum »

Плоў магу зрабіць і ў "поўнаважным" варыянце (як будзе ў чым).
А наагул як на мяне - дык меню, прапанаванае сп. Пугавіцам, цалкам задавальняльнае. Галоўнае - каб мы ўсё гэта здужалі агораць за два дні.

Аватара пользователя
Пуговица
Интересующийся
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 08 июл 2007, 23:10
Откуда: Минск
Контактная информация:

Сообщение Пуговица »

Плохие новости:
http://news.tut.by/summer/92212.html

Но они не на столько плохие, чтобы отменять поездку. Просто я хочу, чтобы все были в курсе дела.

(Для тех, кому лень читать: Петровичское водохранилище закрыто для купания, но это не значит, что оно закрыто для поездок.)
Всё пришито накрепко суровыми нитками.

Аватара пользователя
sshd
Маньяк
Сообщения: 195
Зарегистрирован: 16 фев 2006, 03:15

Сообщение sshd »

вот выходные с 4 на 5... интерестно кто нить поехал??
Wbr, sshd

booxter
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 1427
Зарегистрирован: 04 апр 2004, 21:04

Сообщение booxter »

Куды?:) Мы ж плануем на наступныя.

Аватара пользователя
Пуговица
Интересующийся
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 08 июл 2007, 23:10
Откуда: Минск
Контактная информация:

Сообщение Пуговица »

[explorer] писал(а):вот выходные с 4 на 5... интерестно кто нить поехал??
Все изменения стараюсь вносить своевременно в 1й пост ветки. Да вот не все его читают :/

ЗЫ: Переименовал название темы.
Всё пришито накрепко суровыми нитками.

Аватара пользователя
Quantum
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 259
Зарегистрирован: 20 мар 2006, 15:53
Откуда: г. Минск

Сообщение Quantum »

1. Прапаную нарэшце закрыць пытаньне, колькі ж чалавек едзе, бо ўжо панядзелак. Як бо ніхто акрамя explorer'а не адпісаўся, усе далейшыя разьлікі робім на 12 чалавек.

2. Патрэбныя нам прадукты:
2.1. Мяса на шашлыкі на два дні - .75 кг/чал х 12 чал = 9 кг. Гэта шмат, каб яго замарынаваць, патрэбны немалы аб'ём (дарэчы, а хто наагул гэта ўмее?) - хто возьмецца?
2.2. Бульба (мы ж на Беларусі, дзе ж без яе) - 10 кг
2.3. Макаронныя вырабы - .6 кг/чал х 12 чал = 7.2 кг
2.4. Фарш (як будзем рабіць макароны па-флоцку) - 3 кг
2.5. Гуркі, таматы, etc. - па 2 кг
2.6. Алей - 1 бут.
2.7. Соль
2.8. Вада пітная - ня менш за 30 л.
2.9. Гарбата - 1 пач.
2.10. Спецыі - ?
2.11. Як дзяўчына сп. booxter будзе рабіць суп - ёй, пэўна, таксама нешта трэба, мае вырашыць сама. booxter, адпішыся.
2.12. Хлеб - 12 бул.
2.13. ПІВА - 1 кег (ці два - паўтары бутэлькі на чалавека на два дні - ці не замала?) (хто можа дамовіцца?)
2.14. Далейшыя прапановы.

3. Рыштунак
3.1. Асабісты посуд - усе прыносяць/прывозяць з сабой, разам з лыжкай, відэльцам, нажом.
3.2. Куханны посуд - каб зрабіць ежу на 12 чалавек, трэба НАПРАЎДЫ ВЯЛІКАЯ каструля/кацёл (лепей дзьве) - хто мае/ведае, дзе ўзяць/мае нейкія прапановы на гэты конт - хай адпішацца.
3.3. Як памесьціць посуд на вагонь - калі няма катла - трэба таган, ці колькі цаглінаў.
3.4. Куханныя дошкі - напэўна ж будзем нешта на іх рэзаць.
3.5. Мангал і шампуры, ці хаця б шампуры - я магу дастаць 9 рознай даўжыні, але гэтага мала.
3.6. Гігіенічная папера - у прыбіральню пойдуць усе.
3.7. ДРОВЫ - ці трэба дазвол ад лясніцтва, каб ссякчы якое сухое дрэва?
3.8. Спальныя мейсцы - згодна gismeteo.ru надвор'е на выхадныя - удзень каля 30, уначы каля 20, без дажджу, але нешта усё ж трэба. Хто мае/можа дастаць/ведае, дзе узяць турыстцкі рыштунак (хаця б напракат) - адпішыцеся.
3.9. Рэдуктар дзеля кега (хто можа дамовіцца?)
3.10. Аднаразовыя шклянкі дзеля піва
3.11. Мяшкі на сьмецьце
3.12. Сродак для мыцьця посуду (ну трэба будзе рабіць гэтую брудную справу).
3.13. Сякера, піла.
3.14. Далейшыя прапановы.

4. ГРОШЫ - колькі усё гэта будзе каштаваць, і як гэта будзе выглядаць. Ці ўсе найперш аддаюць грошы арганізатарам, потым робім закупы (трэба чалавек, што б мог сабраць гэтыя грошы па ўсім горадзе). Ці арганізатары робяць закупы за свае грошы, і кожны па прыезьдзе вяртае ім сваю частку.

сп. Пугавіца - мяркую, варта памесьціць сьпіс у першы пост, і дапаўняць разам з паступіўшымі прапановамі.

Шаноўнае спадарства - не шкадуйце клавіятуру - пішыце свае заўвагі, прапановы, etc. Прапаную усім напісаць свае заўвагі за аўторак, ды увечары прыняць нарэшце нейкае рашэньне - інакш сёлета мы так нікуды й ня выедзем.

Аватара пользователя
Пуговица
Интересующийся
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 08 июл 2007, 23:10
Откуда: Минск
Контактная информация:

Сообщение Пуговица »

Quantum писал(а):2.1. Мяса на шашлыкі на два дні - .75 кг/чал х 12 чал = 9 кг. Гэта шмат, каб яго замарынаваць, патрэбны немалы аб'ём (дарэчы, а хто наагул гэта ўмее?) - хто возьмецца?
Объём в этом процессе значение имеет по столько по скольку)) Самое сложное - правильно порезать. Я могу сделать.
Quantum писал(а):2.4. Фарш (як будзем рабіць макароны па-флоцку) - 3 кг
Проще тушёнки купить или на худой конец - готовый фарш. Но за его качества никто ручиться не может ;)
Quantum писал(а):2.5. Гуркі, таматы, etc. - па 2 кг
Что-то с количеством я не всё понимаю :/
Quantum писал(а):2.8. Вада пітная - ня менш за 30 л.
Наверное мало будет... Потому что на суп, на макароны, explorer нам плов планировал (кста, ты плов в меню не включил). Бутыли питьевой воды иду по 22 или по 18 литров. Точнее не скажу. Есть смысл взять 2
или 3 таких.
Quantum писал(а):2.9. Гарбата - 1 пач.
И кофейку есть смысл взять.
Quantum писал(а):2.10. Спецыі - ?
По вкусу и по месту)
Quantum писал(а):2.13. ПІВА - 1 кег (ці два - паўтары бутэлькі на чалавека на два дні - ці не замала?) (хто можа дамовіцца?)
Полчаса назад разговаривал с рабочими Раковского Бровара. Оплата только по безналу. Могу попробовать через друзей... Но если кто может с этим помочь - буду крайне признателен. А с количеством... Пожалуй, что можно и 100л взять. А то оно всегда в самый неподходящий момент заканчивается)
Quantum писал(а):3.5. Мангал і шампуры, ці хаця б шампуры - я магу дастаць 9 рознай даўжыні, але гэтага мала.
1 мангал складной есть. Нужно еще. С шампурами вопрос открыт, как никогда.
Quantum писал(а):3.7. ДРОВЫ - ці трэба дазвол ад лясніцтва, каб ссякчы якое сухое дрэва?
Завтра буду в 10 утра в лесничестве, приеду к вечеру - всё скажу.
Quantum писал(а):3.8. Спальныя мейсцы - згодна gismeteo.ru надвор'е на выхадныя - удзень каля 30, уначы каля 20, без дажджу, але нешта усё ж трэба. Хто мае/можа дастаць/ведае, дзе узяць турыстцкі рыштунак (хаця б напракат) - адпішыцеся.
У меня 2 палатки. Одна точно занята. На счёт второй... Скорее всего либо два, либо одно место будет свободно.
Quantum писал(а):3.9. Рэдуктар дзеля кега (хто можа дамовіцца?)
Это чудо берётся в аренду вместе с кегом на пивоварне.
Quantum писал(а):3.13. Сякера, піла.
Топора нету :/ Зато есть колун. Пила есть двуручная, но на неё нету чехла (но это не большая проблема).
Quantum писал(а):3.14. Далейшыя прапановы.
Перечисляю то, что нужно если не каждому, то многим. И частично это должен брать каждый для себя.
● Молоток и гвозди - хоть импровизационный кухонный стол для нарезки всего, что нужно можно собрать.
● Лопата. Без неё ни место под палатку не подготовишь, ни яму, если нужно не выкопаешь.
● Топор, я думаю, нам нужен не один.
● Ножи. Чем больше, тем лучше. Нужны и кухонные, и для хозяйства.
● Камень точильный. Для всего нужен. Практически не заменимая вещь на кухне.
● Подстилки нужны, чтобы сидеть. Коврики туристские.
● Мыло нужно. И полотенца.
● Спички/зажигалки и сигареты каждый берёт себе сам! и с расчётом на то, что подвыпимши курить хочется больше, чем обычно.
● Обувь сменная на тот случай, если ноги утром промочите. Естессно, что желательно иметь сменную одежду, если гисметеоцентр нас обманывает.
● Нужно ведро эмалированное. Но не для того, чтобы в нём варить что-нить (что в походах часто практикуется из-за удобства), а дабы воду в нём греть.
● Нужно нитки и иголку. Это на тот случай, если что-то порвётся.
Нужно аптечку. Люди! Берите то, чем вы чаще всего пользуетесь. Собирать походную аптечку я не буду, хотя стоило бы. Если останутся после покупки продуктов деньги - я составлю перечень и соберу всё как нужно. Но это при условии, если _останется_. Берегите себя! Постарайтесь подумать об этом сами!
● Нужно еще много чего по мелочи) Но вспомнится это именно тогда, когда мы уже будем на месте))
Quantum писал(а):4. ГРОШЫ - колькі усё гэта будзе каштаваць, і як гэта будзе выглядаць. Ці ўсе найперш аддаюць грошы арганізатарам, потым робім закупы (трэба чалавек, што б мог сабраць гэтыя грошы па ўсім горадзе). Ці арганізатары робяць закупы за свае грошы, і кожны па прыезьдзе вяртае ім сваю частку.
Лучше всё подсчитать, и прокатиться пособирать. Потому что сумма получается очень большая - у меня таких денег на руках нет. Потому предлагаю:
Те, кто желает поехать, оставляем свои координаты, я позвоню - договоримся на счёт денег. Убедительная просьба! Не тяните! А то я и так уже дотянул до последнего :oops: Если едете с друзьями - мне будет удобнее сразу денежку забрать за тебя и "за того парня".
Таким образом список составляется сам.

Quantum, спасибо огромное за помощь! Извини, что по-русски.
Всё пришито накрепко суровыми нитками.

Аватара пользователя
Quantum
Неотъемлемая часть форума
Сообщения: 259
Зарегистрирован: 20 мар 2006, 15:53
Откуда: г. Минск

Сообщение Quantum »

Як нешта не тое з колькасьцю/якасьцю/найменьнямі - пішам свае прапановы.

Ответить